Strona 1 z 1

Podchloryn sodu, a Safe Water

PostNapisane: Pt 11 kwi, 2014
przez dudus55
Właśnie, dowiedziałem się od moich wodociągów, iż uzdatniają wodę w kranie podchlorynem sodu. Chciałbym się dowiedzieć czy SAFE WATER nadaje się do usunięcia tego z wody?

Re: Podchloryn sodu a Safe Water

PostNapisane: Pn 12 maja, 2014
przez Bartek Lipczyński
Podchloryn sodu, dodawany do wody w stacji jej uzdatniania, podlega rozpadowi, którego aktywnym produktem jest wolny chlor. Wolny chlor odkaża wodę ale nie jest pożądany w naszym akwarium.

Formuła preparatu Safe Water została tak obmyślona, aby tonizować stres i podrażnienia skóry ryb po zmianie wody, usuwać z wody wodociągowej metale ciężkie, ale także redukować zawartość chloru wolnego obecnego w wodzie wodociągowej o ok 0,1 ppm.

Jednoczesne napowietrzanie i podgrzanie wody wodociągowej, uzdatnianej z pomocą Safe Water, do temperatury wody w akwarium, zapewnia najszybsze i wydajne usunięcie z niej wolnego chloru.

Re: Odp: Podchloryn sodu a Safe Water

PostNapisane: So 17 maja, 2014
przez apollooo
Podchloryn sodu ulega rozkładowi na chlor i inne w temp powyzej 34 stopni oraz pod wplywem swiatla slonecznego, wszelkie uzdatniacze nie dzialaja na taka wode w wystarczajacym stopniu.

Przetestowane na wlasnych rybach.

Najlepiej naszykowac sobie goracej wody I gdy ta ostygnie dolac uzdatniacza. Wtedy dopiero woda bedzie w miare bezpieczna.

Re: Odp: Podchloryn sodu a Safe Water

PostNapisane: Pt 23 maja, 2014
przez Bartek Lipczyński
Podchloryn sodu ulega rozkładowi w każdej temperaturze, ale pod wpływem światła słonecznego i temperatury pokojowej 20-25 stopni Celsjusza, tempo rozkładu zaczyna być istotne.

Składniki Safe Water działają jako katalizatory rozkładu podchlorynu i neutralizatory chloru, dlatego przy stosowaniu Safe Water, nie musimy być zdani na łaskę wysokiej temperatury, światła i czasu.

Oczywiście, dodatkowe zabiegi stosowane przez kolegę, nie zaszkodzą i z pewnością uczynią neutralizację chloru jeszcze szybszą.