The Art of Planted Aquarium - Hannover 2015

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

The Art of Planted Aquarium - Hannover 2015

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 11 lis, 2014

13-15 Lutego 2015

9te Targi Zoologiczne Hannover
Rejestracja na: http://www.planted-aquarium.de

Einleger Planted 2015 ENG.pdf


Od 13-15 Lutego 2015 odbędą się 8te międzynarodowe mistrzostwa „The Art of the Planted Aquarium” na targach „Pet Fair”w Hanowerze. Od 2008 konkurs jest jednym z najistotniejszych wydarzeń dla projektantów akwariów w Europie. Odbyły się konkursy kwalifikacyjne w Hannoverze, Freiburgu i w Dreźnie które wyłoniły część uczestników.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
• Konkurs EHEIM, akwaria 250 litrów,
• Konkurs Denerle akwaria 35 litrów.
Uczestnicy w trakcie konkursu rywalizują ze sobą „na żywo” w wyznaczonym czasie urządzając swoje akwaria. Gotowe prace zostaną ocenione przez międzynarodowe Jury. Kreatywność aquascape’rów nie będzie ograniczana.

Ideą The Art of the Planted Aquarium jest aranżacja akwarium z użyciem żywych roślin.
Wytyczne oceny wg których pracuje jury są podzielone na podkategorie takie jak: oryginalność, kompozycja, harmonia roślin i dekoracji, kondycja roślin, rozplanowanie przestrzeni, kreatywność, trwałość aranżacji w czasie. Żaden ze stylów nie będzie preferowany.

Dla ochrony oficjalnych sponsorów będzie niedozwolone umieszczanie reklam ani promocji na akwariach.
Międzynarodowe Jury będzie oceniało akwaria w sobotę 14go Lutego 2015 o godzinie 15.00.
Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce w Sobotę 14go Lutego 2015 w trakcie imprezy „Scaper Night”. Godzina rozpoczęcia oraz miejsce imprezy zostanie podane wkrótce.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom. Zwycięzcy (miejsca od 1 do 3) dodatkowo otrzymają nagrody. Uczestnik który otrzyma nagrodę specjalną również otrzyma dyplom i nagrodę. Kwoty nagród są ustalone w poszczególnych kategoriach.
Warunki uczestnictwa:
Opłata w konkursie EHEIM (akwarium 250 litrów) wynosi 140 EUR, opłata pokrywa bilet na imprezę „Scaper Night” razem z posiłkiem (drinki będą płatne ekstra). Impreza „Scaper Night” odbędzie się w Sobotę 14 lutego 2015 wieczorem. Opłata pokrywa również nocleg w hotelu – 2 doby w pokoju jednoosobowym.
Opłata konkursowa dla tych którzy wezmą udział w obu konkursach (EHEIM + Denerle) wynosi 195 EUR i również pokrywa w/w bilet na „Scarper Night” i nocleg w hotelu – 2 doby w pokoju jednoosobowym.
Opłata w Konkursie Denerle (akwarium 35 litrów) wynosi 90 EUR, opłata pokrywa bilet na imprezę „Scaper Night” razem z posiłkiem (drinki będą płatne ekstra). Impreza „Scaper Night” odbędzie się w Sobotę 14 lutego 2015 wieczorem. Opłata NIE pokrywa noclegu w hotelu.

Konkurs EHEIM Struktura operacyjna:
Uczestnicy będą mieli czas na urządzanie swoich akwariów od Piątku 13go Lutego od godziny 10.00 tej do Soboty 14go Lutego do godziny 13.00 tej.
Wymiary akwarium konkursowych to 100 x 50 x 50 cm (250 litrów bez środkowej poprzeczki) razem z kompletnym oświetleniem i techniką filtracyjną. Technika oświetleniowa i filtracyjna będzie dostarczona przez firmę Eheim.

Każdy uczestnik jest zobligowany do przywiezienia swoich własnych materiałów dekoracyjnych i roślin. Tło w postaci czarnej lub niebieskiej folii jest zapewnione przez organizatorów konkursu. Jest również możliwe użycie swojego własnego tła. Gdy akwarium będzie urządzone obsługa wypełni akwarium wodą o odpowiedniej temperaturze.
Firma Dennerle zapewni uczestnikom podłoże na żądanie. Prosimy o zaznaczenie w trakcie rejestracji czy chcą Państwo użyć podłoża Dennerle.
Modyfikacje oświetlenia lub systemu filtracyjnego są niedozwolone. Można używać własnych dodatkowych systemów takich jak: filtracja UV, nawożenie CO2 czy filtracja diatomowa itp. do czasu sędziowania. Przed rozpoczęciem sędziowania wszelkie dodatkowe systemy muszą być zdemontowane przez uczestnika.

Każdy uczestnik konkursu może zakupić używany przez niego zestaw akwarium po zakończeniu prezentacji zbiorników. Prosimy o zarezerwowanie zakupu akwarium w trakcie rejestracji. Po rejestracji oraz dokonaniu wpłaty organizatorzy zarezerwują i opłacą uczestnikowi jednoosobowy pokój w hotelu na terenie centrum targowego na dwie doby.

Nagrody pieniężne:
—1wsze miejsce: 1.500 €
—2gie miejsce: 1.000 €
—3cie miejsce: 500 €
—4te miejsce: 300 €
— 5te miejsce: 200 €
— miejsca od 6go do 10go:100.00 €
— nagroda specjalna: 500.00 €

Konkurs Denerle Struktura operacyjna:
Uczestnicy będą mieli czas na urządzanie swoich akwariów od Piątku 13go Lutego od godziny 10.00 tej do Soboty 14go Lutego do godziny 13.00 tej.

Wymiary akwariów konkursowych dostarczonych przez Dennerle to 40 x 32 x 28 cm, z oświetleniem 24 wat i filtracją Dennerle (niedostępne na otwartym rynku). Po zgłoszeniu uczestnika do konkursu i opłaceniu przez niego opłaty, powyższy zestaw zostanie mu wysłany pocztą kurierską aby zbiornik został przez niego zaaranżowany i gotowy przywieziony na konkurs.

Każdy uczestnik jest zobligowany do przywiezienia swoich własnych materiałów dekoracyjnych, podłoża i roślin. Tło w postaci czarnej lub niebieskiej folii jest zapewnione przez organizatorów konkursu. Jest również możliwe użycie swojego własnego tła.

Firma Dennerle zapewni uczestnikom podłoże na żądanie. Prosimy o zaznaczenie w trakcie rejestracji czy chcą Państwo użyć podłoża Dennerle.

Modyfikacje oświetlenia lub systemu filtracyjnego są niedozwolone. Można używać własnych dodatkowych systemów takich jak: filtracja UV, nawożenie CO2 czy filtracja diatomowa itp. do czasu sędziowania. Przed rozpoczęciem sędziowania wszelkie dodatkowe systemy muszą być zdemontowane przez uczestnika. Jest możliwe aby zaprezentować akwarium bez żadnej techniki filtracyjnej.
Gdy akwarium będzie gotowe obsługa wypełni akwarium wodą o odpowiedniej temperaturze.

W konkursie Nano jest dozwolone, a nawet zalecane przywiezienie wcześniej urządzonego gotowego akwarium firmy Dennerle.

Każdy z uczestników może zatrzymać użyte akwarium po zakończeniu konkursu.

Nagrody w konkursie Denerle:
— 1wsze miejsce: 500 €
— 2gie miejsce: 300 €
— 3cie miejsce: 200 €
— nagroda specjalna: 300.00 €
Specjalna nagroda zostanie przyznana najlepiej ocenionemy akwarium urządzonemu w trakcie konkursu (nie będą brane pod uwagę akwaria które zostały przywiezione – gotowe).
Oprócz firm Eheim i Denerle sponsorami konkursu będą firmy Tropica i Aquadeco.

Zachęcam więc, do rozpoczęcia przygotowań i kontynuowania tradycji licznej reprezentacji Polski prezentującej akwaria na najwyższym poziomie.

PAMIĘTAJMY!: Kostki (nano) najlepiej aranżować już teraz, w domu i przywozić gotowe. Tylko takie aranżacje mogą osiągnąć naprawdę wysoki poziom, dający im możliwość konkurowania o zwycięstwo.

Co do dużych zbiorników, dobrze jest mieć również przygotowane wcześniej w domu fragmenty aranżacji z których budujemy aranżacje konkursową jak z klocków.

To naprawdę wspaniała impreza, umożliwiająca nie tylko uczestnictwo w konkursie aranżacji, ale również możliwość poznania ciekawych ludzi z całego świata, to ciekawe prelekcje oraz fajne zdarzenie towarzyskie i… wysokie nagrody pieniężne.

Zgłaszajcie się jak najszybciej, co roku jest coraz więcej chętnych, a liczba miejsc w konkursie ze zrozumiałych względów jest ograniczona w tym roku część miejsc została już obsadzona w trakcie kwalifikacji.

Zachęcam do dyskusji i porozumiewania się np. na temat wspólnego transportu itd.
Jako Aqua Art - dystrybutor roślin Tropica, dajemy możliwość zamawiania roślin Tropica u nas, z dostawą świeżych roślin z hodowli Tropica’i w Danii bezpośrednio na konkurs w Hanowerze.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, proszę o ich zadawanie w tym wątku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 603
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: The Art of Planted Aquarium - Hannover 2015

Postprzez josetsu » Wt 23 gru, 2014

Ludziska czy ktos sie wybiera??
Rozpatruje start w konkursie Nano ale nie wiem jak z wyjazdem do niemiec.
Ktos sie organizuje??
josetsu
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 23 gru, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: The Art of Planted Aquarium - Hannover 2015

Postprzez Bartek Lipczyński » Śr 07 sty, 2015

Przypominam, że w najbliższy weekend będzie zamykana lista zgłoszeń.

Dla tych, którzy zgłaszają się do konkursu Dennerle mamy przygotowane zestawy akwariów, które wysyłamy poczta kurierską do startującego, natychmiast po przesłaniu do nas kopii zgłoszenia do konkursu.

Zapraszam do wysyłania zgłoszeń.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 603
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości